VIDEO: Očkování proti covid-19 lze jednoznačně doporučit všem pacientům s PID

S pandemií covid-19 se už potýkáme více než rok. Co zatím víme o průběhu nákazy u pacientů s PID? Za jakých okolností je u těchto jedinců vhodné podávat tzv. monoklonální protilátky, tedy léky specificky namířené proti viru SARS-CoV-2?

Přestože poruchy imunity mohou snížit efektivitu očkování proti covid-19, i tak lze doporučit vakcinaci všem osobám s PID. Proč? Na tyto i některé další otázky související s poruchami imunity i nemocí covid-19 jsme se formou videorozhovoru ptali doc. MUDr. Pavlíny Králíčkové, Ph.D., z Ústavu klinické imunologie a alergologie ve FN Hradec Králové.

Zaregistrujte se zdarma
k odběru zpravodaje

Partneři

Reference: 

  1. Primary Immunodeficiencies (PID) Driving Diagnosis for Optimal Care in Europe – European Reference Paper. Available at http://www.worldpiweek.org/resources/key-policy-documents (Last accessed September 2016).
  2. PI Week leaflet. Available at http://www.worldpiweek.org/sites/default/files/article_docs/Common%20questions%20about%20PI%20answered_0.pdf (Last accessed September 2016).
  3. Primary immunodeficiency in adults. IPOPI 2012. Available at http://www.worldpiweek.org/sites/default/files/article_docs/PIDs%20in%20adults.pdf (Last accessed September 2016).

Tato webová stránka je určena pouze pro vzdělávací účely a neslouží jako náhrada za lékařskou pomoc. Pro diagnostiku či léčbu svého zdravotního stavu se obraťte na svého lékaře.