Léčba primárních imunodeficiencí se za posledních 10 let diametrálně změnila

Za poslední dekádu, během níž každoročně probíhá kampaň na podporu pacientů s primárními imunodeficiencemi, se změnilo snad vše – diagnostika těchto onemocnění, jejich léčba i život s nimi.

Jak? Poslechněte si rozhovor s prof. Šedivou, která o imunodeficientní pacienty pečuje ve Fakultní nemocnici Motol v Praze.

Zaregistrujte se zdarma
k odběru zpravodaje

Partneři

Reference: 

  1. Primary Immunodeficiencies (PID) Driving Diagnosis for Optimal Care in Europe – European Reference Paper. Available at http://www.worldpiweek.org/resources/key-policy-documents (Last accessed September 2016).
  2. PI Week leaflet. Available at http://www.worldpiweek.org/sites/default/files/article_docs/Common%20questions%20about%20PI%20answered_0.pdf (Last accessed September 2016).
  3. Primary immunodeficiency in adults. IPOPI 2012. Available at http://www.worldpiweek.org/sites/default/files/article_docs/PIDs%20in%20adults.pdf (Last accessed September 2016).

Tato webová stránka je určena pouze pro vzdělávací účely a neslouží jako náhrada za lékařskou pomoc. Pro diagnostiku či léčbu svého zdravotního stavu se obraťte na svého lékaře.