Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

Položit dotaz do poradny

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Pavlína Králíčková, Ph.D.

Ústav klinické imunologie a alergologie Fakultní nemocnice Hradec Králové

Mám tyto potvrzené věcí a nikdo je neleci.Jsou to:plic.chlamidie,boreliozu,helyobacter pyroly,toxoplazma,mykoplasmu.A z toho mnoho zdravotních problémů.Budu rád kam se obrátit,, kde mi začnou léčit.

Dobrý den, netuším, jaké obtíže přesně máte, ani jaké testy jste podstoupil. Pochybuji však, že máte aktivní všechny vyjmenované infekce současně. Pokud Vás lékaři neléčí, pak se asi nejspíše bude jednat jen o prodělanou infekci v minulosti, která zanechala ve Vaší krvi známky ve formě paměťových IgG protilátek. Infekci Helicobakterem obvykle léčí gastroenterolog a ostatní může lékař infekčního oddělení. Obraťte se prosím na svého praktického lékaře a on Vás nasměruje tím správným směrem či Vám Vaše výsledky vysvětlí..

Dobrý den, mám ročního syna , od narození je často nemocný, trpí na průdušky a rýmu . S krve se potvrdilo že se jedná o poruchu imunitního systému že si neumí vytvořit protilátky, paní doktorka říkala že ty buňky tam má jen nejsou zralí. A že je to snížené o polovinu. Bude dostávat imunoglobulini, myslíte že se může vyléčit že ta jeho imunita začne fungovat tak jak má . Moc děkuji

Dobrý den, v jednom roce věku nemusí být ještě úplně jasno. Pokud nejsou k dispozici genetické testy, které jednoznačně potvrzují vrozenou poruchu imunitního systému, tak stále ještě existuje možnost, že se zatím jedná jen o opožděné vyzrávání. Řada takovýchto stavů se může zcela upravit do 4 let věku, často i o dost dříve.

Dobrý den, jsou nějaké možnosti u autoimunit? Mám na mysli podrobné vyšetření na imunologii a poté cílená léčba? U mne RS a RA... Děkuji!

Dobrý den, úloha imunologa u nemocných s autoimunitními chorobami je bohužel spíše podpůrná. Léčba onemocnění probíhá u specialistů. Ve Vašem případě na revmatologii a neurologii. Imunolog přichází do úvahy v případě, že je léčba komplikována častými infekcemi. Pak je provedeno vyšetření stavu buněčné imunity či schopnosti tvorby protilátek a navržen další postup, který je čistě individuální. Příčinná léčba bohužel neexistuje. U autoimunit imunitní systém pracuje chybně, často spíše nadměrně. Jedinou léčbu, kterou v současné době umíme, je tlumení vzniklého procesu léky na snižování imunity, vč. cílené biologické léčby, a ta je v rukou Vašich lékařů.

Nemocné děti

Dobry den. M-am 2 DETI pozad nemocni. Pozad rima kasel. Holka 5 let.hlapecek 2 let .cerna hodi do skolku 3,4 dnj a Zase doma nemocna. Uz trva to 3ti rok. Operovana nosni mandle, s hlapecku bili na imunologhie dascăli nam prasky. Uz 2 mesec bere a nic. Ne pomuze.skoro l-aș fi mesesc pan doktor dacă n-am antibiotika. Furt ifekti na plic. Uz ne vom co mam delat s holcciku boli na imunologhie ale zikal ze vshehno v pozatko. Sam obednala uz na druhi doktori, ale trva uz 2 mesec. Otaska e.. muzete inak mne pomoc? Test jmunologhie nebo na krev. NEBO b skusila jni doktora. To ne vadi .plătim penize .ne vadi kkolik bude stat hlavne abi visetrilo deti snadno a rihle. Moc Dekuji za odpoved. Omluvamse ze spatne pishu hesky.

Dobrý den, plně Vás chápu. Mnoho dětí si předškolní věk protrpí s velmi častými infekcemi, i když všechny testy vycházejí negativně. Nepsala jste, zda jste byli také na alergologii a vyloučili Vám alergii a hlavně astma. Za opakovanými kašli, zejména u chlapců v předškolním věku, se může často skrývat. Nepíšete, jaké léky jste přesně dostali. Pokud se jedná o léky na imunitu, pak po dvou měsících ještě nemusí být efekt patrný. Je potřeba trpělivosti. K úvaze je i přestat chodit do školky nebo najít alespoň menší kolektiv. Pomoci by mohl i ozdravný pobyt v dětské léčebně, kam byste mohla obě děti doprovodit, nejlépe na horách. Zda by byl pro Vás vhodný, to Vám sdělí Váš dětský lékař. Imunologická vyšetření je sice možné opakovat, ale nevím, zda něco dalšího přinesou. Není vhodné po jedné či dvou návštěvách lékaře měnit, spíše se vrátit a vyzkoušet něco nového. Pokud si Váš lékař nebude vědět rady nebo bude mít podezření na závažnější problém, tak Vás odešle do imunologického centra při některé z fakultních nemocnic.

Vážená paní doktorko, syn adolescent má primární deficit IgA a alergii na pyly a trávy - v období potíží jaro až podzim ho zejména silně svědí patro, zabírají až 2 tbl. Zenaro. Dále bere Avamys či Mommox. Na imunodeficit je podáván Imunor po 8 dávkách 2x ročně, přesto syn bývá často zahleněný (rýma). Poslední rok 4x ATB z ORL na zánět nosohltanu (mimo léto). Chtěla bych se zeptat, zda volit léčbu pouze Imunorem, nebo naopak jít spíše cestou ulevit od alergie formou alergenové imunoterapie (ta by se neměla podávat v době infektu, který však syna postihuje často)? Nebo lze tyto dvě léčby kombinovat? Nevím, čemu dát přednost. Alergií jsou sliznice oslabeny, bez Imunoru se bojím ještě častější nemocnosti. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, jak Vám již jistě Váš ošetřující imunolog sdělil, léčba selektivního deficitu IgA není dostupná. Někoho netrápí vůbec a jiného obtěžuje velmi. Přístup je ryze individuální. Kromě rizika infekcí a alergií můžeme nalézt i častější výskyt autoimunitních onemocnění. Přístupy lékařů se velmi liší. Já osobně patřím k té konzervativní části a pro jisté riziko autoimunitních komplikací ke stimulaci imunity přistupuji velmi uvážlivě a Imunor prakticky nepodávám, natož 2x do roka. Ani i v jiných případech ho nepředepisuji více než 1xročně a jen 2-3 roky za sebou. Raději prostředky střídám, abych zkombinovala jednotlivé mechanizmy účinku a opět po nejnutnější dobu. Imunita se také musí snažit sama a nečekat na různé berličky. Moje osobní zkušenost je, že při častém podávání stejného preparátu efektivita výrazně klesá. V případě selektivního deficitu IgA volím u velmi často nemocných pacientů spíše bakteriální lyzáty, protože více zasahují do slizniční imunity anebo ještě lépe preventivní podávání nízkých dávek antibiotik. Předpokládám, že refluxní chorobu jícnu syn nemá a že hladinu vitamínu D máte v normě. S imunoterapií u často nemocných lidí mám poměrně dobré zkušenosti. Samozřejmě, že to vždy nevyjde, ale pokud zvolím kapky pod jazyk, které přerušíme jen při závažnějších infekcích, tak to má naději na úspěch. Je možná i kombinace na začátku podzimu podat krátce imunostimulaci, ať již Imunor či bakteriální lyzát a pak navázat imunoterapií. Oba léky současně bych nepreferovala. Na dálku je však jen těžko radit, neznám další nálezy syna. Názory různých lékařů se od sebe budou rozhodně lišit, neexistují na to jasná pravidla.