Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

Položit dotaz do poradny

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Pavlína Králíčková, Ph.D.

Ústav klinické imunologie a alergologie Fakultní nemocnice Hradec Králové

Opakovane opar na rtu.3 tydny lecba .tyden klid a znovu.jsem zoufala manzel je kurak libame se minimalne protoze stale opakovane opar na rtu.nevim kde je pricina v minulosti zridka posledni dobou velmi casto .mam 68 let.dekuji za kazdou radu

Dobrý den, navštivte prosím kožního lékaře či imunologa. Lze léčit protivirovými léky, které zkrátí dobu hojení a sníží frekvenci výskytu. Pokud postup nepomůže, dávají se pak léky na posílení protivirové imunity. Vše se však řeší čistě individuálně. S pozdravem.

Dobrý den,ukončil jsem klasickou léčbu chemoterapie po 9 cyklech při rakovině slinivky,léčím se sám alternativně můžete mi doporučit nějakou kůru ,pití zeleninových štáv na 42 dnů bych nedal,jen půl litru denně anic nejíst,užívám čaje z kořene pampelišky cbd hempin 6 procent vitamín b 17 apricarc+konopí ,kurkumu,graviolu,a citronové štávy a chci si koupit doplňky z hub reishi ,děkuji již předem DOLEŽAL JAN OSTRAVA

Dobrý den, omlouvám se, ale nejsem odborníkem na alternativní léčbu ani výživovým poradcem. Úprava jídelníčku po chemoterapii je vhodná, zejména z hlediska její pestrosti, výživových hodnot (dostatek bílkovin) a přítomnosti antioxidantů. Musíte mít na paměti, že celkově musí vaše tělo zregenerovat a obnovit řadu buněk negativně ovlivněných chemoterapií a kromě výživy se i soustředit na postupné zvyšování tělesné aktivity a vedoucí k návratu svalové hmoty. Změny výživy, které vedou k tzv. negativní bilanci, tj. příjímáte méně energie než tělo v daný okamžik potřebuje Vás naopak mohou poškodit a ubrat potřebné síly do dalších bojů.. Z běžných potravin je vhodné např. zařadit rajčata, protože mají velmi silní antioxidační účinky. Konkrétní složení je však vhodné probrat s nějakým nutričním terapeutem, nejlépe v rámci onkologického centra či nemocnice.

Dobrý den, již několik let se léčím na imunologii v Ústí nad Labem pro opakované infekce horních a dolních cest krevní testy dělané 1-2x/rok: Závěr: recidivující infekty HCD, bez snížené humorální imunity. Dostanu Luivac,nebo Bronchovaxon či Rybomunyl. Zpráva je vždy stejná, léky už nemají žádný efekt. Letos od prosince 2xza sebou zánět průdušek s ATB, po dobrání stále vracející se virózy s vodnatou rýmou, štěká na průdušky, vždy utloukam bylinkami,Paraleny,Vironal, kde co mi poradí v lékárně.... Lékař i na plicním si už neví rady, protože Přibývá mi alergií na léky i ATB, často léčba nezabírá, dlouhodobá únava, teploty 37,2. Stále se vrací virozy, v květnu opět zánět na průduškách, Ať b,Azitromycin, alergická reakce (dříve jsem lék snesla),dlouhodobě zv yseneCRP, prý značí v těle stále vírovou infekcí, se kterou si tělo nedokáže poradit. P. primářka i ob. lékař už jen spoléhá na řešení na imunologii, ale po odběrech nyní v červnu jen opět recept na Bronchovaxon. Nyní opět v infektu, vodnata rýma, únava, bolestí kloubů. Prosím o radu, jak, nebo kde najít pomoc a účinnou léčbu. Jsem astmatik , lék Seretaid Diskus250 Děkuji

Dobrý den, myslím, že byste se měla obrátit zpět na svého imunologa v Üstí a dotázat se na další možnosti s tím, že bakteriální lyzáty nemají efekt. Z hlediska toho, že u Vás nebyl prokázán defekt v oblasti imunity, je vhodné podívat se na další možné příčiny, proč jste často nemocná: životospráva, kuřáctví, alergie, obezita, refluxní obtíže apod. Pokud jde čistě o virová onemocnění lze možné na základě Vašich výsledků uvážit i jiné modulační léky. To však nedokážu takto říci. Pokud máte vysokou spotřebu antibiotik, je možné najít vhodnou dlouhodobou prevenci nízkou dávkou antibiotika, na které nejste alergická.

Dobrý den chtěla bych poradit ,často seme stává že mi slzi oči a často kycham,a ucpavasemi aj nos,nejedná se o běžnou rýmu ale mám pocit ze jsem na něco alergická.jestli mám raději navštívit lekarku?děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, jistě na prvním místě navštivte praktického lékaře či lékaře ORL, kteří Váš stav posoudí a event. Vás k alergologovi odešlou. Pokud by se skutečně jednalo o alergické obtíže, které by nebyly dlouhodobě řádně léčené, pak byste se vystavovala riziku vzniku astmatu.

Dobrý den, prosím co pro mě znamená když mi v testu vyšlo IgG 10.8 g/l, IgA 0.79g/l a IgM 0.21 g/l. Děkuji. Eva

Dobrý den, bohužel neuvádíte věk. Hladiny protilátek jsou v dětském věku hodně závislé právě na věku. I kdyby se jednalo o dospělého nemocného, je pak třeba zohlednit normu dané laboratoře, která se opět může lehce lišit dle použité metodiky. Takže moje zcela orientační informace je, že IgG je zcela v normě, IgA při dolní hranici normy a IgM je sníženo. Protilátky IgM jsou tvořeny organismem v počátečních fázích infekce. Nález snížené hodnoty není obvykle provázen zvýšenou nemocností, protože imunitní systém dokáže tento nedostatek dobře nahradit. Vzácněji může být stav spojen s rizikem alergických onemocnění či autoimunitních chorob. Ale znovu opakuji, ve většině případů jde o zcela bezvýznamný, náhodný nález. Sledování imunologem je možné, ale závisí vždy na dalších okolnostech zdravotního stavu.