Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

Položit dotaz do poradny

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Pavlína Králíčková, Ph.D.

Ústav klinické imunologie a alergologie Fakultní nemocnice Hradec Králové

Dobrý den, již dva měsíce mám poleptany jazyk. Mám tam díry,otekly jazyk, vyrazky, bolí mě jazyk, divnou chuť v puse.nemůžu skoro ani jíst. Ráno mám na jazyku bílý povlak. Byla mi predepsana nolpaza. Ale nepomohlo. Dělali mi stěry a vše vyšlo v pořádku. Od mala se lecim na žaludeční šťávy. Brala jsem ranisan a cerucal. Ale po těch lécích jsem ztratila chuť k jídlu. Tudíž jsem je brala jen chvíli. Diagnostikovali mi nedomikavost zaklopky co drží žaludeční šťávy. Dělali mi několikrát fibroskopii a taky nic divného nenašli. Od 10 let se lecim na krizenou alergii. Mám polyvalentni potravinovou alergii. Chtěla bych Vaší pomoc,proč je jazyk poleptany a co s tím. Dekuji

Dobrý den, myslím, že byste se měla obrátit na svého stomatologa. Buď Vám poradí přímo, nebo Vás odešle na vyšší pracoviště, kde obvykle bývají poradny, které se zabývají obdobnými případy. Příčin může být plno, alergie, lichen ruber planus, nějaké autoimunitní onemocnění, infekce.

Dobrý den Mám problém na jazyků. Pokaždé mám pálení v krku a jazyku až bilej povlak a bolestivé vyražky na jazyku. Lečim se na astma a jsem alergická na pyl,pelinek, roztoče, peří, domovní a venkovní plíseň. Mám bolesti břicha nadýmání, plynatost někdy na zvracení až křeče někdy průjem. Je možné že mám intoleranci na laktozu mléčné výrobky?nebo alergií? Dekuji za odpověď.

Dobrý den, myslím si, že zákonitě obtíže v ústech nemusí vzájemně souviset. Pokud jste astmatička u vdechujete kortikoidy, pak se jako nejpravděpodobnější jeví kvasinková infekce. Poraďte se se svým alergologem. Zažívací obtíže spíše řešte s gastroenterologem, příčin může být celá řada. Vhodná jsou v prvním kroku probiotika, minimálně několik týdnů, aby mohl být zhodnocen efekt. Pokud máte podezření na laktózovou intoleranci, není nic jednoduššího než na 3 týdny mléko a mléčné výrobky z jídelníčku vysadit . Pokud se váš stav zlepší, je pak vhodné postupně mléko začít požívat, abyste zjistila nejmenší tolerovanou dávku. Vhodné jsou zejm. tuhé sýry a zakysané výrobky.

Mám tyto potvrzené věcí a nikdo je neleci.Jsou to:plic.chlamidie,boreliozu,helyobacter pyroly,toxoplazma,mykoplasmu.A z toho mnoho zdravotních problémů.Budu rád kam se obrátit,, kde mi začnou léčit.

Dobrý den, netuším, jaké obtíže přesně máte, ani jaké testy jste podstoupil. Pochybuji však, že máte aktivní všechny vyjmenované infekce současně. Pokud Vás lékaři neléčí, pak se asi nejspíše bude jednat jen o prodělanou infekci v minulosti, která zanechala ve Vaší krvi známky ve formě paměťových IgG protilátek. Infekci Helicobakterem obvykle léčí gastroenterolog a ostatní může lékař infekčního oddělení. Obraťte se prosím na svého praktického lékaře a on Vás nasměruje tím správným směrem či Vám Vaše výsledky vysvětlí..

Dobrý den, mám ročního syna , od narození je často nemocný, trpí na průdušky a rýmu . S krve se potvrdilo že se jedná o poruchu imunitního systému že si neumí vytvořit protilátky, paní doktorka říkala že ty buňky tam má jen nejsou zralí. A že je to snížené o polovinu. Bude dostávat imunoglobulini, myslíte že se může vyléčit že ta jeho imunita začne fungovat tak jak má . Moc děkuji

Dobrý den, v jednom roce věku nemusí být ještě úplně jasno. Pokud nejsou k dispozici genetické testy, které jednoznačně potvrzují vrozenou poruchu imunitního systému, tak stále ještě existuje možnost, že se zatím jedná jen o opožděné vyzrávání. Řada takovýchto stavů se může zcela upravit do 4 let věku, často i o dost dříve.

Dobrý den, jsou nějaké možnosti u autoimunit? Mám na mysli podrobné vyšetření na imunologii a poté cílená léčba? U mne RS a RA... Děkuji!

Dobrý den, úloha imunologa u nemocných s autoimunitními chorobami je bohužel spíše podpůrná. Léčba onemocnění probíhá u specialistů. Ve Vašem případě na revmatologii a neurologii. Imunolog přichází do úvahy v případě, že je léčba komplikována častými infekcemi. Pak je provedeno vyšetření stavu buněčné imunity či schopnosti tvorby protilátek a navržen další postup, který je čistě individuální. Příčinná léčba bohužel neexistuje. U autoimunit imunitní systém pracuje chybně, často spíše nadměrně. Jedinou léčbu, kterou v současné době umíme, je tlumení vzniklého procesu léky na snižování imunity, vč. cílené biologické léčby, a ta je v rukou Vašich lékařů.