Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

Položit dotaz do poradny

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Pavlína Králíčková, Ph.D.

Ústav klinické imunologie a alergologie Fakultní nemocnice Hradec Králové

Dobrý den, syn tři roky byl na alergologii ve Vinohradech, kvůli doporučení od dětské lékařky. Podle výsledků má nulovou hodnotu na protizánětlivá onemocnění a reakce na pneumokoka a spalničky má nižší než by měl. Dostanu doporučení na imunologii do Motola, ale vůbec nemám představu co nás tam čeká :-(. Mohli by jste mi prosím přiblížit, co a jak. Děkuji

Dobrý den, ničeho se obávat nemusíte. K vyšetření je nezbytné vzít výsledky dosavadních vyšetření, zejm. z doporučujícího pracoviště. Na místě vás čeká na úvod jen pohovor, kde se bude lékař podrobně vyptávat na zdravotní stav vašeho dítěte a zejm. pak na typ a závažnost infekcí. Na základě všech údajů Vám provedou nejspíše doplňující krevní testy a podle výsledků rozhodnou dál. Doplní nějaká další vyšetření, pokud budou potřeba. Stanoví plán léčby či sledování. Mohou Vám předepsat léky posilující imunitní systém, preventivní antibiotika či dodávání chybějících protilátek. Pokud Vám nebude něco jasného ihned se ptejte, jistě Vám vše rádi vysvětlí. Přeji hezký den.

Dobrý den,je mi 62 let.Léky neužívám,jen co nabízí příroda a obchody.Moje nosní dutiny a hltan,možná hrtan jsou zcela jistě zasaženy opakujícím se zanesím.Ráno musím čekat chvíli na uvolnění nosu.Sekret obsahuje žlutozelené stroupky,střídající občas i krvavé.Celodenní nutkání a plnění nosu mě nutí smrkat po15minutách,až na noc.Škrábání v krku a občasné odhleňování je mi stále v patách.Cítím se při tom skvěle.Nachodím denně 5-10km.Žiji zdravě,šiji roušky.Jsem plná života.Udržuji nyní čistotu podle nařízení.❤Děkuji a přeji mnoho štěstí????

Dobrý den, za současné situace doporučuji výplachy dutin konvičkou za použití Vincentky či jiného solného roztoku. Zpočátku 2xdenně a poté jen večer. Po odeznění situace je vodné vyšetření na ORL.Obtíže s imunitou nemusí souviset.

Dobrý den, Je mi 28 let a před časem jsem byla testována na imunologii z důvodu opakujících se genitálních herpesů. Výsledkem vyšetření byla snížena hladina IgG (5,15g/l), IgA (0,61g/l) a nízká hladina protilátek igG pneumokok. Doporučeno mi bylo pokračovat v léčbě Valtrexem bez léčby imunoglubiliny, protože hodnoty prý nejsou závazně nízké. Momentálně mám strach z hlediska šíření koronaviru. Patřím do ohrožené skupiny s nízkou imunitou? Měla bych mit nějaká zvláštní opatření? Dekuji za odpověď.

Dobrý den, údajů v tomto směru je opravdu málo, takže odpověď berte s vědomím jen omezených znalostí. Zcela obecně. Skutečně, hodnoty protilátek, které udáváte, jsou hraniční a obvykle zcela náhodným nálezem. Není je potřeba léčit. Léčí se jen výjimečně u nemocných s opakujícími se či závažnějšími bakteriálními infekcemi. Protože právě protilátky pomáhají asi nejvíce v boji s bakteriemi. V boji proti virům nám pomáhají jiné typy buněk, tzv. T-lymfocyty a NK buňky a další. Ve vztahu ke coronaviru nejsou známé žádné ucelenější informace. Někdy může být "méně reaktivní" imunitní systém výhodou, protože svoji reakci proti viru nepřežene a nepoškodí vlastní organismus, jak bylo u celé řady nemocných opakovaně popsáno. Proto zachovávejte obecná doporučení jako zbytek populace. To je maximum, co můžeme udělat všichni. Hlavně nepropadejte panice.

Dobrý den, mám dotaz, každý měsíc se mi dělá na rtech opar. Trvá to spousty let. Beru Pangamin 2 tablety denně. Děkuji

Dobrý den, v minulých dotazech jsme na to již opakovaně narazili. Nejspíše se nejedná o imunodeficit, ale jen o vysoce aktivní herpetický virus v příslušném nervovém zakončení. Opary často trpí jinak zcela zdraví jedinci. Imunolog může v těchto případech pomoci a snížit počet výsevů za rok. Vitamíny skupiny B, které v Pangaminu jsou, obvykle mohou lehce napomoci, spíše však regeneraci tkáně a postiženého nervu.

Dobry den.Mam stredne tazku sideropenicku anemiu 3roky z krvnych strat pri menzes .Mozem mat oslabenu imunitu?Dakujem za odpoved.

Dobrý den. Pokud hodně krvácíte a ztrácíte tím železo, které dostatečně nedoplňujete, tak tím trpí i Váš imunitní systém. Naštěstí jen mírně. Železo je v buňkách potřeba v celé řadě metabolických dějů. Pokud ho máme méně, reagujeme o něco pomaleji a nelze vyloučit kromě únavy i častější infekce. Spíše však s nezávažným průběhem.