Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

Položit dotaz do poradny

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Pavlína Králíčková, Ph.D.

Ústav klinické imunologie a alergologie Fakultní nemocnice Hradec Králové

Dobrý den, je mi 20, mám gastroezogfagealni a duodenogastricky reflux. Užívám Kinito 2-2-2 a omeprazol 1-0-1. Poslední dobou se mé obtíže zhorsili. Udělal se mi na jazyku bílý povlak, který nejde setřít, bolí mě v krku a jsem celý zahleněný. Trpím na zánět vedlejších nosních dutin. Většinou minimálně 1x za rok mám ATB na zánět VDN. Naposledy v dubnu, ale to byla blbá situace, takže mi je doktorka napsala bez návštěvy jen tak, ale bez účinku. Užíval jsem Xyzal na alergii, to trochu pomohlo, asi na 14 dní i bez užívání Xyzalu to bylo lepší. Na alergologii zjistena alergie na kocku. Teď používám konvicku na vyplach dutin, ale přijde mi, že to nemá moc velký efekt. Moje otázka zní, může se jednat o nějakou poruchu imunity? A muze GERD souviset se zahlenenim, bolestmi v krku a bílým povlakem na jazyku? A jeste by me zajimalo, da se nejak předcházet zanetum VDN? Pripadne kam zajit na vysetreni imunity. Moc děkuji za odpověď. JT

Dobrý den, ano, máte pravdu. Uvedené obtíže mohou s refluxem souviset. Reflux sám o sobě významně oslabuje slizniční imunitu a bývá příčinou i opakujících se zánětů dutin. Léčbu refluxu máte dobře zavedenou, ale jistě by stálo za to zkontrolovat efektivitu tím, že absolvujete jícnovou impedanci za současného užívání léčby. Pokud by se zjistilo, že léky dostatečně efektivní nejsou, je pak na zvážení gastroenterologem, zda Vám nenavrhnout operační řešení. Jako prevence zánětů dutin: 1. eliminace refluxu, 2. léčby alergie, 3. výplachy konvičkou, 4. zvážení ORL lékařem či imunologem podání bakteriálních lyzátů k podpoře správné mikroflóry. Vyšetření imunologem je sice možné, ale ještě bych vyčkala na závět vyšetření ORL a gastroenterologa.

Dobrý deň, dlhodobo skoro 15 rokov neliečené chlamydie pn. rozbehnuta reaktivna artritida, reiterov syndrom. vsetko vsak seronegativne. Len priznaky tomu nanznacuju. z imunity ponizene vyrazne NK bunky o 50 percent liecba polyoxidonium 1x co 2 tyzdne ATB liecba neuspesna. azitro 6 tyzdnov klacid 31 dni neustale zvysena teplota, unava, bolesti klbov, zapalove flaky na zaludi - balanitis circinata. Nejaka podpora v liecbe? pripadne ak ste sa niekedy stretli s inou liecbou? vek 37r. Muz dakujem

Dobrý den, nejsem schopna posoudit, zda Vaše obtíže souvisejí s prodělanou chlamydiovou infekcí. Pokud ano, pak reaktivní artritidy patří do rukou revmatologa, který rozhodne o další léčbě. S ohledem na to, že zánět kloubů není způsoben přímým působením chlamydií, ale špatně vedenou odpovědí imunitního systému, pak léčba antibiotoky opravdu neúčinkuje a paradoxně se dávají léky zasahující do funkce imunity a působí silně protizánětlivě., např. sulfasalazin. Nepřítomnost protilátek je typická.

Dobrý den, mám urgentní pocit v podbřišku chodit neustále čůrat. Už třetí den piju brusinkove a urologické čaje. Ale přijde mi že to moc nepomáhá. Naštěstí mě to nijak nepálí ani nebolí. Poradíte mi prosím, co by na to mohlo zabrat? Děkuji

Dobrý den, Vaše obtíže spíše vyžadují návštěvu lékaře, který Vám udělá rozbor moči a dle výsledku rozhodne dále. Především, zda budou nutná antibiotika. Hezký den

Dobrý den,po pádu se schodů se objevil na zádech a v pasu pásový opar.Může mě bolet i pravá část břicha?Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud to bylo po pádu, nelze vyloučit i pohmožděninu. Záleží, jaké vidíte změny v barvě kůže. Čas asi ukáže, zda se Vám probarví modřina či se objeví typické zarudnutí s puchýřky. Pásový opar vzniká v průběhu nervů, obvykle v řetízcích za sebou. Pokud jde o stejnou stranu a bolest je čistě kožního charakteru, spíše pálivá, pak nelze vyloučit ani opar.

Dobrý den Chtěla bych se zeptat jak mám postupovat. Již osm let mám herpex simlex na hýždí. Vždy se mi dělá na stejném místě několik puchrku. Především od ledna do května. Užívám zovirax 800mg. Na vyšetření imunity u alergologa jsem byla před třemi léty a to bylo v pořádku. .Po výskytu oparu mě bolí bederní pater a kycel a jsem velmi unavena. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, jde o poměrně svízelnou situaci. Obávám se, že by krevní odběry asi nic nového nepřinesly. Pokud nejste spokojena s frekvencí výskytu, pak kontaktujte svého ošetřujícího lékaře alergologa. Jestli jste nevyzkoušeli, pak lze se zohledněním dalšího Vašeho zdravotního stavu vyzkoušet Imunor či Isoprinosine. Doporučila bych vložit kúry vitamínem B12 (nikoli jen B-komplex). Někdy se skutečně jedná o velmi úpornou obtíž.