VIDEO: O problematice onemocnění koronavirem (nejen) pro imunodeficitní pacienty

Jak se vyhnout nákaze a jaké podnikat racionální kroky v souvislosti s epidemií koronaviru? Co dělat, pokud onemocníte? Které zdroje informací související se současnou situací jsou důvěryhodné? Odpovědi najdete ve videu, které zveřejnil Ústav imunologie 2. LF UK a FN Motol.

Kate Sullivan, zástupkyně lékařské rady Nadace pro poruchy imunity, ve videu zodpovídá otázky týkající se epidemie COVID-19. Ve čtyřech přehledných částech získáte praktické informace odpovídající aktuálním znalostem o tomto viru.

První část se zaměřuje na samotný virus (začátek najdete v 0:47), ve druhé části se dozvíte, jakým konkrétním způsobem se přenášejí viry kapénkovou infekcí (začátek v 4:00), doporučení, jak se účinně chránit, jsou obsahem třetí části videa (od 9:00) a poslední část přináší informace pro nemocné (začíná v 10:14).

Celé video se zásadními informacemi (nejen) pro pacienty s poruchou imunity:

Zaregistrujte se zdarma
k odběru zpravodaje

Partneři

Reference: 

  1. Primary Immunodeficiencies (PID) Driving Diagnosis for Optimal Care in Europe – European Reference Paper. Available at http://www.worldpiweek.org/resources/key-policy-documents (Last accessed September 2016).
  2. PI Week leaflet. Available at http://www.worldpiweek.org/sites/default/files/article_docs/Common%20questions%20about%20PI%20answered_0.pdf (Last accessed September 2016).
  3. Primary immunodeficiency in adults. IPOPI 2012. Available at http://www.worldpiweek.org/sites/default/files/article_docs/PIDs%20in%20adults.pdf (Last accessed September 2016).

Tato webová stránka je určena pouze pro vzdělávací účely a neslouží jako náhrada za lékařskou pomoc. Pro diagnostiku či léčbu svého zdravotního stavu se obraťte na svého lékaře.